SKJALDBORG FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Čas vlků

Goto down 
+14
JANCI z Kocourek
Kain
Boza
David
Janek
Buri
Hanička
Kryštof
Valda
Toke Gråguleson
Hanka
bobr
jarnbardi
Opoč
18 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorZpráva
Hanka




Poèet pøíspìvkù : 276
Join date : 09. 12. 08

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyMon May 10, 2010 7:55 am

Moc se mi s vámi líbilo, těším se na další setkání Very Happy
Návrat nahoru Goto down
ozy




Poèet pøíspìvkù : 25
Join date : 16. 10. 09

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyMon May 10, 2010 9:17 am

Jsme rádi, že jsme mohli dojet na Čas vlků a opět si zahrát Knáttleikr. Program byl zajimavý a hostina bohatá. Všem se nám víkend líbil.
Návrat nahoru Goto down
David

David


Poèet pøíspìvkù : 574
Join date : 20. 10. 08

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyMon May 10, 2010 10:46 am

Návrat nahoru Goto down
David

David


Poèet pøíspìvkù : 574
Join date : 20. 10. 08

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyMon May 10, 2010 3:22 pm

Návrat nahoru Goto down
Woden




Poèet pøíspìvkù : 17
Join date : 16. 06. 09

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyTue May 11, 2010 1:54 pm

inac ak su nejake straty a nalezy tak som pravdepodobne stratil moj damaskovy noz. rucka je z parohhu vyrezavana od dagfariho, kozene puzdro.
zatial s mi ho nikde nepodarilo najst.
Návrat nahoru Goto down
bobr

bobr


Poèet pøíspìvkù : 1133
Join date : 25. 09. 08

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyTue May 11, 2010 2:14 pm

zatim o necem nevim :-(
Návrat nahoru Goto down
http://my.opera.com/florianek/blog/
Hanička

Hanička


Poèet pøíspìvkù : 734
Join date : 23. 10. 08
Age : 36

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyTue May 11, 2010 4:26 pm

my postrádáme keramickou nádobičku. jestli někdo omylem sbalil, nebo byl ujejího rozbití, prosím, dejte vědět, ať jí nehledáme Suspect
Návrat nahoru Goto down
poloop

poloop


Poèet pøíspìvkù : 699
Join date : 25. 09. 08

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyTue May 11, 2010 4:40 pm

možná jsem zbalil já, musím se doma podívát, dal jsme do toho zbytek sádla a ještě jsem se nedostal k tomu abych to uklidil, vše to leží v garáži, tak kouknu... je to dost možný...
Návrat nahoru Goto down
Kain




Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 14. 10. 08

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyWed May 12, 2010 11:54 am

Měl bych ale návrh - na další ročníky bych ujednotil pravidla oné bojové hry. Hra sama je super, opravdu se mi moc líbilo celé pojetí, pojali jsme ji i jako test vybavení, ale mám několik připomínek, které IMHO nejsou nelogické.

1) nebylo řečeno stejné pravidlo ohledně nesených věcí. Nám bylo řečeno, že si do boje nesmíme vzít nic, co si celou cestu neponeseme. Ale jiní si vzali na bitvu štít, kterou cestou nenesli, protože dostali instrukci, že si nesmějí vzít jen zbroj navíc, ale štít mohou. To nejsou stejná pravidla.

2) těm, co šli nalehko, bylo dovoleno pro vlastní ochranu se dozbrojit. Sice jim nepřibyly životy, ale stejně to nemuseli tahat. Tedy zatímco můj člověk mašíroval v silné prošívanici a přilbě (cca 8 kg váhy a pekelné vedro), jiný šel jen v tunice. Ale na závěr se potkali ve stejné výzbroji každý s jedním životem. (A paradoxně ten můj si nebral štít, takže by na tom mohl být dokonce hůř než ten, který celou cestu nenesl nic).

3) výše uvedené má negativní vliv nejen na celkovou únavu pochodujících, ale i na plnění jiných disciplín. Tak třeba my jsme házeli oštěpem ve zbrojích. Jsem si jistý, že po tříhodinovém pochodu ve zbroji (a stále v té zbroji) hodím méně, než jen tak nalehko.

4) pozitivně se projeví ale jen ve dvou disciplínách - boji s monstrem a závěrečné bitvě. (A to s výhradou, že ne nezbytně, viz body 1 a 2). Takže paradoxně ideální strategie bojové hry je zcela vynechat boj - monstrum a bitvu (tj. prohrát) - a jít jen v tunikách - zato s 5 ostrými sekerami, kotlíkem a lukama. Přesun bude nenáročný, lépe se budou plnit všechny ostatní nebojové discipliny atd. Je sice zaručena prohra ve dvou, kterou ale může vykompenzovat lepší šance výhry ve zbývajících pěti.

Abych ale nebyl jen kritik, dovolím si navrhnout možná řešení:

1) účastníci si až do konce nesmějí vzít nic, co nenesou. Nic. Ani kapesník. Nebo jiné pravidlo, které ale bude stejné.

2) kdo nebude adekvátně ustrojen, nesmí do bitvy vůbec. Nebo - lépe se odstupňují životy ve prospěch zbrojí (tunika a silná prošívka nebudou stejné).

3) nebo - zařídí se nějaký náhodný element nebezpečí (přepad cestou), který může a nemusí nastat. To pomůže účastníkům i k celkové obezřetnosti (tady si sypu popel na hlavu taky, naše skupina se často rozpadla a kdyby nás chtěl někdo přepadnout, zřejmě by uspěl)

Zkrátka - něco, co způsobí, že nebude nevýhoda nést si dostatečné ochranné pomůcky s sebou. Ale to je jediná připomínka, jinak byla hra super, průvodce férový, disciplíny nápadité a výhra stála za to Smile
Návrat nahoru Goto down
bobr

bobr


Poèet pøíspìvkù : 1133
Join date : 25. 09. 08

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyWed May 12, 2010 12:05 pm

Diky za pripominku. Rozhodne je pravda to s tim vybavenim na cestu. Pokud si nekdo vzal zpetne vec kterou vubec nenesl, to bylo proti vyslovenemu pravidlu. Tykalo se to veci ktere si odlozili, ne tech co vubec nemeli.

Cast pripominek je ale ovlivnena tim, ze vis co vas cekalo ale tak to ale v zivote ani ve hre nechodi.

Rozhodne to ale zohlednime.

I my jsme to castecne pojimali jako test vybaveni, zpusobilosti a taky Vasi hravosti.
Priste pujdeme dal!
Návrat nahoru Goto down
http://my.opera.com/florianek/blog/
bobr

bobr


Poèet pøíspìvkù : 1133
Join date : 25. 09. 08

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyWed May 12, 2010 12:07 pm

muzeme se vratit k tomu tribodovymu systemu,
nic, slaba prosivka 1 zivot
silna prosivka, kuze - 2 zivoty
kov - 3 životy

cokoliv vic se strasne spatne pocita v boji, jeste to jde v souboji 1 x 1 ale ne v sarvatce
Návrat nahoru Goto down
http://my.opera.com/florianek/blog/
Kain




Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 14. 10. 08

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyWed May 12, 2010 12:39 pm

To je pravda, ja ted vim, co nas cekalo, ale dopredu jsem nevedel, jestli treba po lese nebehaji dva z vas a necekaji, ze by treba odkrouhli odpadlika. Ale zase ted to vim, takze treba nas na priste znejistit Smile

Tribodovy system je idealni, pravda je, ze se to moc v boji neda sledovat.

Klidne jdete dal, mel bych par navrhu, inspirovanych panskou bitvou.
Návrat nahoru Goto down
David

David


Poèet pøíspìvkù : 574
Join date : 20. 10. 08

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyWed May 12, 2010 1:33 pm

Díky za připomínky. Máš naprostou pravdu a bohužel to nebyl záměr, ale pouze chyba v organizaci. Příště to jasně zdůrazníme. Jinak příští rok to pravděpodobně bude zase trošku něco jiného a samozřejmě jsme rádi za jakékoli nápady. Jen předesílám, že z Času vlků nechceme udělat LARP a chceme se spš držet letos vytyčeného konceptu a rozvinout ho více do hloubky.
Návrat nahoru Goto down
Opoč




Poèet pøíspìvkù : 558
Join date : 07. 10. 08
Age : 44

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyWed May 12, 2010 3:50 pm

Tříbodový systém je podle mě vpoho.
A s tím nesením a používáním věcí, bych řekl že se jednalo o použití věcí nesených a odložených pouze při plnění úkolů ( hlavně hodu oštěpem ) sem to sledoval protože se to týkalo především naší skupiny a nikoho kdo by to porušil sem nepostřehl.
Návrat nahoru Goto down
Kain




Poèet pøíspìvkù : 35
Join date : 14. 10. 08

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyWed May 12, 2010 4:07 pm

Opoč: to nemyslím, že hážeš třeba bez helmy nebo bez kotlíku, to je logické, já si taky odložil helmu:-) Ale kdybychom věděli, že se ostatní odstrojí a že pak budeme mít hodinu polehávání před bitvou, tak se taky v klidu odstrojíme a hážeme o něco lépe. Ale to není výtka, to vůbec ne. Spíš jen rozdílný způsob - my to pochopili tak, že to máme absolvovat připraveni k boji, takže jsme na jednotlivé disciplíny odkládali jen to nezbytné, třeba helmu, rukavice, štít. Jiní to pojali jako civilní procházku s bitvou na konci, a vlastně proč ne. To není ani adresováno účastníkům, ti se jen chovali v rámci pravidel, ale spíš organizátorům, aby byla tan nějak ucelená koncepce. A navíc tohle je jen detail, to hlavní se týkalo třeba tříbodového systému a ochranných pomůcek. Ale to zas vidím, že si s organizátorama rozumíme, navíc příště bude zřejmě program zase jiný, takže některé ty nápady nebudou vůbec aktuální Smile
Návrat nahoru Goto down
Boza

Boza


Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 06. 11. 08
Location : Praha

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptySat May 15, 2010 7:55 am

Návrat nahoru Goto down
David

David


Poèet pøíspìvkù : 574
Join date : 20. 10. 08

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptySat May 15, 2010 10:31 pm

ty vole co to je???Shocked Jinak super fotky...
Čas vlků - Stránka 3 P1290809
Návrat nahoru Goto down
poloop

poloop


Poèet pøíspìvkù : 699
Join date : 25. 09. 08

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptySun May 16, 2010 3:44 pm

dobré sousoší
Návrat nahoru Goto down
poloop

poloop


Poèet pøíspìvkù : 699
Join date : 25. 09. 08

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyMon May 17, 2010 10:35 am

Potvrzuji že malou keramickou misku jsem ukradl já, a jak jsem po ČV uklízel tak jsem zjistil že jsem asi ztratil moji dřevěnou misku na polívku (taková ta klasická tradikonácká) asi vyrobená z topolu... poznávací znamení žádné Smile Nezachránil jste ji někdo náhodou?
Návrat nahoru Goto down
Hanička

Hanička


Poèet pøíspìvkù : 734
Join date : 23. 10. 08
Age : 36

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyMon May 17, 2010 6:11 pm

jednu nějakou misku našel dnes David v autě, ale čí je, netušíme.. myslím, že jsi druhý, kdo postrádá misku...
Návrat nahoru Goto down
poloop

poloop


Poèet pøíspìvkù : 699
Join date : 25. 09. 08

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyMon May 17, 2010 8:22 pm

no uvidíme, třeba to bude ona, třeba ne. Vemte ji prosím s sebou až někam pojedem...
Návrat nahoru Goto down
Hanička

Hanička


Poèet pøíspìvkù : 734
Join date : 23. 10. 08
Age : 36

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptyMon May 17, 2010 11:49 pm

poloop napsal:
no uvidíme, třeba to bude ona, třeba ne. Vemte ji prosím s sebou až někam pojedem...
jestli ji nepohltí Davidův pokoj, tak samozřejmě alien
Návrat nahoru Goto down
Hanička

Hanička


Poèet pøíspìvkù : 734
Join date : 23. 10. 08
Age : 36

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptySun Jun 20, 2010 2:25 pm

Návrat nahoru Goto down
Toke Gråguleson

Toke Gråguleson


Poèet pøíspìvkù : 731
Join date : 26. 09. 08

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptySun Jun 20, 2010 3:11 pm

paráda, díky!
Návrat nahoru Goto down
Janek

Janek


Poèet pøíspìvkù : 956
Join date : 28. 09. 08

Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 EmptySun Jun 20, 2010 3:21 pm

Tady vypadáte zle! Zlouni
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Čas vlků - Stránka 3 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Čas vlků   Čas vlků - Stránka 3 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Čas vlků
Návrat nahoru 
Strana 3 z 4Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
SKJALDBORG FORUM :: VEŘEJNÉ FORUM :: Skjaldborg forum-
Přejdi na: